Zawodnik Warty Poznań może w poniedziałek pobić rekord Ekstraklasy

Ma zaledwie 15 lat, a już może pobić rekord Ekstraklasy w barwach Warty Poznań. Jędrzej Hanuszczak został zgłoszony do rozgrywek i jeśli w poniedziałek wybiegnie na murawę, stanie się najmłodszym debiutantem od początku istnienia ligi.

Młody debiutant

Warta Poznań zgłosiła do rozgrywek Ekstraklasy Jędrzeja Hanuszczaka z akademii Zielonych, który już w poniedziałek może pobić rekord ligi. Jest on pierwszym zawodnikiem rocznika 2008 zarejestrowanym w rozgrywkach. 15-latek najlepiej czuje się na pomocy lub skrzydle i był kapitanem drużyny trampkarzy. W kwietniu dostał z kolei powołanie do kadry narodowej U-15 na mecze z Węgrami (4 kwietnia), Słowacją (5 kwietnia) i Finlandią (7 kwietnia). Z drużyną ze Skandynawii zdobył nawet bramkę.

Pobije rekord?

Już w poniedziałek 15-latek z Warty będzie miał okazję pobić 54-letni rekord Ekstraklasy. Jeśli Dawid Szulczek wpuści go na boisko w meczu z Radomiakiem Radom, Hanuszczak stanie się najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek wystąpił w spotkaniu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Aktualnie w tej klasyfikacji prowadzi jednak Janusz Sroka. Debiutował on w Cracovii w sezonie 1969/70 mając 15 lat miesiąc i 26 dni. Młodzieżowiec Warty jest jednak 4 dni młodszy.

Czytaj również: Warta Poznań S.A. z milionowym prezentem

Szanse na wejście

Mecz Warty z Radomiakiem zaczyna się o godzinie 19:00 na domowym stadionie Zielonych w Grodzisku Wielkopolskim. Szanse na wystąpienie młodzika powinny być spore. Zespół Dawida Szulczka nie gra już bowiem o dużą stawkę. Miejsca premiowane awansem do europejskich pucharów są już poza zasięgiem, a utrzymanie jest pewne. Radomiak będzie z kolei walczył o pozostanie w lidze. Zespół ma jedynie 3 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Źródło: Warta Poznań

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl