Pogrom i rekord. Zawodniczki UAM Lech Poznań wygrały 15:0 z Pragą Warszawa

Strzeliły aż 13 bramek w drugiej połowie oraz 4 gole w 5 minut. Pobiły klubowy rekord, jeśli chodzi o liczbę bramek zdobytych w seniorskim futbolu w oficjalnym meczu. Zawodniczki UAM Lech Poznań rozgromiły Pragę Warszawa i zajmują pierwszą pozycję w lidze.

Zawodniczki UAM Lech Poznań w trzeciej kolejce II Ligi Kobiet w grupie północnej odnotowały trzecie zwycięstwo. Do tej pory zanotowały komplet oczek i straciły zaledwie jedną bramkę. Imponująco wygląda również statystyka strzelonych bramek. Zawodniczki niebiesko-białych zdobyły ich aż 20.

Znacznie przyczynił się do tego mecz z Pragą Warszawa, który piłkarki UAM Lech Poznań wygrały aż 15:0. Dzięki temu wyczynowi pobiły one klubowy rekord, jeśli chodzi o liczbę bramek zdobytych w seniorskim futbolu w oficjalnym meczu. Wynik po pierwszej połowie spotkania nie wskazywał jednak na taki pogrom.

Do 45. minuty tablica pokazywała wynik 2:0 po bramkach Julii Przybył i Martyny Nowaczyk. Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się jednak w drugiej części meczu. Po przerwie zawodniczki Kolejorza strzeliły aż 13 bramek.

Jedną dołożyła Martyną Nowaczyk, hat-tricka odnotowała Patrycja Kwiatkowska, po dwie bramki zdobyły Dominika Kubka, Marysia Wasiewicz i Dominika Drzewiecka. Po jednym golu zanotowały jeszcze Klaudia Wojtkowiak, Maja Kuleczka i Patrycja Małyszka.