Poznańska Parada Motocyklowa upamiętniającą powstanie Solidarności w Poznaniu

Setki motocykli i skuterów przyjechało ulicami Poznania. Wszystko po to, by w ciekawy dla oka sposób przypomnieć i upamiętnić rocznicę powstania NSZZ “Solidarność”. Związkowcy proszą również, żeby chętni wywiesili w środę flagę “Solidarności” przy swoich domach.

Już po raz 14. w Poznaniu odbyła się Parada Motocyklowa, upamiętniającą powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego “Solidarność”. Setki motocyklistów wyjechało na ulice miasta. Wyruszyli z Łęgów Dębińskich o godzinie 14:00. Przejechali między innymi przez ul. Królowej Jadwigi, Śródkę, Starołękę, ul. Hetmańską, al. Solidarności, a zakończyli w Strzeszynku.

  • fot. Rafał Biernacki Wielkopolska Solidarność

fot. Rafał Biernacki NSZZ Solidarność Wielkopolska

W ten sposób upamiętnili 42. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. To jednak nie koniec atrakcji związanych z tym wydarzeniem. Główne obchody odbędą się 31 sierpnia. W ten dzień związkowcy zachęcają wszystkich Wielkopolan do wywieszenia flag “Solidarności” przy swoich domach. Prezydium Zarządu przekazało wyjątkowe flagi również miastom i gminom z Wielkopolski.

W tym roku “Solidarność” zwraca również uwagę na wojnie w Ukrainę. Na chustach, które związkowcy rozdawali podczas parady motocyklowej, pojawił się symbol solidarności z naszym wschodnim sąsiadem.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl