Plac zabaw na Wildzie zamknięty dla użytkowników. Został zdewastowany

Na początku października plac zabaw przy ul. Przemysłowej został zamknięty dla użytkowników. To efekt dewastacji nawierzchni z kostek poliuretanowych. Tym samym utraciła ona zdolności amortyzacji.

Do zamknięcia placu zabaw przy ul. Przemysłowej doszło 2 października. „Został on zamknięty dla użytkowników z uwagi na stwierdzoną po weekendzie dewastację nawierzchni z kostek poliuretanowych, w konsekwencji, której nawierzchnia trwale utraciła zdolność amortyzacji ewentualnego upadku z urządzeń zabawowych. Wcześniejsze, punktowe ubytki nawierzchni pozwalały jeszcze na korzystanie z urządzeń. Obecnie jednak ponowne układanie tej samej kostki mija się z celem, gdyż sama kostka, wskutek zestarzenia się oraz wciśniętego w nią piasku utraciła znaczną część swej sprężystości – przekazała Wiktoria Michalecka z Zarządu Zieleni Miejskiej (ZDM).

ZDM planuje modernizację

ZDM poinformował też, że w budżecie na 2023 r. ma zaplanowane środki na modernizację nawierzchni placu zabaw.

„Procedura wyboru wykonawcy toczy się od września w trybie postępowania przetargowego. Termin otwarcia ofert to 20 października. Prawdopodobne podpisanie umowy nastąpi w pierwszych dniach listopada br. Z uwagi na stan nawierzchni i bezpieczeństwo użytkowników plac zabaw pozostanie zamknięty do czasu wykonania nowej nawierzchni” – dodała Michalecka.

Zobacz też: W Mosinie będzie nowy skate park. Zaprojektowała go młodzież

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl