W Mosinie będzie nowy skate park. Zaprojektowała go młodzież

W Mosinie ma powstać skate park. Gmina otrzymała na ten cel, aż 558 tys. zł. Skate park projektowała młodzież.

Na konto gminy Mosina, trafiło dofinansowanie w kwocie 558 tys. zł. Pieniądze otrzymała ona w ramach programu ,,Sportowa Polska”. Z tych pieniędzy gmina wybuduje skate park przy lokalnym ośrodku sportu i rekreacji.

Skate park projektowała młodzież

Jak mówi Adam Ejchorst zastępca burmistrza Mosiny, to młodzież zaprojektowała to miejsce.

– Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w projektowaniu tego miejsca. Na etapie, gdzie wybraliśmy projektanta, właściwie to młodzież, pod jej dyktando, architekt zaprojektował to, co na tym skate parku ma powstać. Także też ogromny szacunek dla nich, że tak się zaangażowali w tę inicjatywę i że rzeczywiście doprowadzili do tego, też swoim działaniem, że zaangażowali wiele osób, w tym nas, burmistrzów, żebyśmy postawili na to zadanie, jako jeden z priorytetów -przekazuje Adam Ejchorst zastępca burmistrza Mosiny.

Budowa skate parku, ma ruszyć po wyborze wykonawcy. To ma stać się niebawem.

Program ,,Sportowa Polska”

„Sportowa Polska” to program realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, którego celem jest wspieranie rozwoju infrastruktury sportowej na terenie całego kraju. Program ten został uruchomiony w 2018 roku. Koncentruje się na budowie nowych obiektów sportowych oraz modernizacji istniejących, aby umożliwić mieszkańcom Polski dostęp do różnorodnych miejsc do uprawiania sportu i rekreacji. Jest to inicjatywa mająca na celu popularyzację aktywności fizycznej i sportu na szczeblu lokalnym i ogólnokrajowym.

Zobacz także: Powstaje łącznik na Wartostradzie. Trwają prace [ZDJĘCIA]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl