Wytworna moda i dawne zwyczaje. To wydarzenie przyciąga ludzi z całej Polski

Do Poznania zawitał 'Piknik według Bridgertonów’. Impreza pełna dawnych obyczajów, nietypowej mody i szarmanckiej kultury przyciąga miłośników popularnego serialu z całej Polski.

W sobotę, 8 czerwca, w parku Stare Koryto Warty wystartowało nietypowe wydarzenie – Piknik według Bridgertonów, który przenosi uczestników w czasy dawnej elegancji. Inspirowana popularnym serialem impreza potrwa do niedzieli. Zapewni miłośnikom szarmanckiej kultury niezapomnianą podróż w czasie.

Piknik według Bridgertonów
Piknik według Bridgertonów / fot. wpoznaniu.pl

Serial „Bridgertonowie”

Serial „Bridgertonowie” to inteligentna, feministyczna opowieść miłosna, osadzona w okresie brytyjskiej regencji, prezentująca życie zamożnej rodziny Bridgertonów. Historia pokazuje pełne blasku, radości i bogactwa, ale często też bólu i samotności życie członków londyńskiej arystokracji. Pierwszą część trzeciego sezonu można już oglądać na platformie Netflix, natomiast druga część będzie dostępna od 13 czerwca.

– Serial ten posiada wiele wątków, które można zauważyć w dzisiejszych produkcjach, jednak osadzone są one w dawnych czasach, pełnych szarmanckiej kultury i pięknych zachowań, których niestety brakuje we współczesnym świecie – powiedziała rozmarzona Aleksandra, jedna z uczestniczek pikniku.

Piknik według Bridgertonów
Piknik według Bridgertonów w Starym Korycie Warty / fot. wpoznaniu.pl

Na piknik przyjechali fani z całej Polski

Popularność serialu przyciągnęła do Poznania na piknik fanów z całego kraju. Siostry Julia i Monika przyjechały na to wydarzenie z dwóch końców Polski. W serialu urzekły je obyczaje oraz piękne bale z tamtych czasów, które dziś są rzadkością. Podziwiały elegancję i dbałość o siebie kobiet, które ubrane były w sposób wytworny, bez nadmiernych ekstrawagancji. To właśnie te elementy skłoniły je do uczestnictwa w pikniku, który oddaje całą tę atmosferę.

Piknik według Bridgertonów
Siostry Julia i Monika. Nawet ich piesek wpisywał się w modę z tamtych lat/ fot. wpoznaniu.pl

W ich ślad poszły również Maria i Gabriela, siostry z Kalisza, które przyjechały specjalnie, aby przeżyć coś wyjątkowego i wyjść ze swojej strefy komfortu. Przyznają, że ich decyzja o udziale w wydarzeniu była krokiem poza codzienność, pełnym przygód i niezapomnianych wrażeń. Siostry przypuszczały, że spotkają tu elegancko ubrane kobiety, odzwierciedlające styl minionych czasów, co skłoniło je do również przebrania się zgodnie z ową historyczną estetyką.

Piknik według Bridgertonów
Maria i Gabriela z Kalisza/ fot. wpoznaniu.pl

Atrakcje podczas pikniku

Na Pikniku według Bridgertonów organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Na sztalugach można wykazać się swoimi artystycznymi zdolnościami, malując obrazy, a koszyki pełne gier planszowych zachęcają do wspólnej zabawy. Nie zabrakło też tradycyjnej gry Boule, czy możliwości skosztowania lemoniady. Dla miłośników aktywności terenowych są zorganizowane różnorodne gry, a co godzinę można delektować się koncertem kwartetu smyczkowego Phenomen String Quartet z Warszawy.

– Nasza ekipa przybyła tu z Warszawy, aby zaszczycić to wyjątkowe wydarzenie swoją muzyką. Podczas wydarzenia wykonujemy utwory z popularnego serialu „Bridgertonowie” – powiedziała Monika, jedna z członkiń zespołu. – Dla nas jest to wyjątkowa okazja być obecnymi na tym pikniku i dzielić się naszą pasją z fanami serialu – dodała.

Druga odsłona 'Pikniku według Bridgertonów’ odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca, od 11.00 do 19.00.

Kwartet smyczkowy Phenomen String Quartet fot. wpoznaniu.pl

Czytaj także: W Poznaniu powstał nowy mural. Ma skłaniać do refleksji

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl