Pierwszy sklep niemieckiej sieci w Poznaniu. Tłumy na otwarciu

W piątek, 12 maja w Galerii Pestka pojawiły się tłumy. Wszystko za sprawą sklepu Woolworth, który oferuje artykuły do domu. Na pierwszych klientów czekały też hot dogi, popcorn i wata cukrowa.

Kilka minut przed godz. 9 został otwarty pierwszy sklep niemieckiej sieci Woolworth w Poznaniu. Na ten moment czekało blisko 150 osób, które ustawiły się w długiej kolejce. Pierwsze 4 tys. klientów otrzymało torby, a ponad 5. tys. produktów kosztowało poniżej 13 zł.

Przewidziano też hot dogi gratis do zakupów dla pierwszego tysiąca osób. Po przekroczeniu tej liczby potrawę tę można będzie kupić w promocyjnej cenie 5 zł, aż do wyczerpania zapasów. Chętni klienci mogą też zdobyć nagrody, kręcąc kołem fortuny.

Otwarcie sklepu Woolworth w Poznaniu

Poznań jest drugim polskim miastem, w którym pojawił się Woolworth. W sklepie można zakupić asortyment taki, jak: odzież, tekstylia, produkty drogeryjne, zabawki dla dzieci, akcesoria dekoracyjne do domu czy nawet sprzęt AGD i elektronikę użytkową oraz przekąski i napoje.

Woolworth rozpoczął działalność w 2010 roku. Obecnie w Niemczech sieć ma ponad 500 sklepów. Powierzchnia handlowa sklepów w Polsce ma mieć minimum 800-1200 m kw. oraz powierzchnię dodatkową ok. 100-200 m kw. W Polsce docelowo ma się pojawić nawet 400 domów towarowych. Dostawy początkowo będą odbywać się z Niemiec.

Zobacz też: Rzemieślnicy mogą liczyć na obniżkę czynszów. Jakie warunki trzeba spełnić?

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl