Co w weekend w Poznaniu? Najciekawsze atrakcje na koniec tygodnia

To będzie interesujący weekend w Poznaniu! Wśród zaplanowanych na piątek, sobotę i niedzielę atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Wybraliśmy dla Was najciekawsze wydarzenia. Koncerty, wystawy, a może coś do jedzenia? Zobaczcie najciekawsze darmowe i płatne atrakcje od 12 do 14 maja. Udanej zabawy!

Piątek, 12 maja

godz. 9-17 – na Międzynarodowych Targach Poznańskich od piątku do niedzieli odbywa się Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. To najważniejsze i cieszące się ogromną popularnością wydarzenie sektora hodowlanego. Bilety w cenie 15-20 zł.

godz. 19 – w Restauracji Oregano and Wine przy ul. Śniadeckich 25 odbędzie się wieczór łączący kuchnię i muzykę jazzową. Skosztować można wiosennych dań degustacyjnych. Bilet jednoosobowy w cenie 220 zł.

godz. 17 – w Scenie na Piętrze przy ul. Masztalarskiej 8 odbędzie się pokaz pt. „Kabaret Tey 50 lat – wspomnienia i pomówienia”. Wystąpią również: Katarzyna Pakosińska i Grzegorz Tomczak oraz zespół muzyczny. Bilety w cenie 120 zł.

godz. 20 – w Klubie pod Minogą przy ul. Nowowiejskiego 8 w ramach trasy „Hammer of Witches Tour” wystąpią: Ariadne’s Thread i Velesar. Ten drugi to jeden z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli tego gatunku w Polsce. Bilety w cenie 45 zł.

godz. 22 i 23 – w Polskim Teatrze Tańca przy ul. Taczaka 8 odbędzie się nocne zwiedzanie siedziby teatru w ramach III Dni Otwartych Funduszy Europejskich. To okazja na poznanie nowej i starej kondygnacji. Wstęp bezpłatny.

W ten weekend m.in. Festiwal Roślin (fot. archiwum)

Sobota, 13 maja:

godz. 12 – 17 – przy Al. Niepodległości 8 w ramach Tegorocznego Zabytku Otwartego można wejść do wnętrz historycznego gmachu Dyrekcji Kolei. To też okazja, aby poznać jego historię i otoczenia, w którym się znajduje. Wstęp bezpłatny.

godz. 11 – w Bramie Poznania przy ul. Gdańskiej 2 odbędzie się rodzinne oprowadzanie: Wyprawa z Mieszkiem/Dobrawą. Koszt udziału wynosi 30 zł od rodziny (max. 2 osoby dorosłe i 3 dzieci). Dostępne w internetowym systemie sprzedaży.

godz. 12-20 – w Republice Sztuki Tłusta Langusta przy ul. Gwarnej 11 odbędą się warsztaty Idalii Mantas. Podczas nich stworzone zostaną ozdoby o nazwie pająki ludowe żyrandolowe. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 888 764 287. Koszt to 350 zł.

godz. 16 – w Kinoteatrze Apollo przy ul. Ratajczaka 18 wystawiony zostanie spektakl pt. „Prezent urodzinowy”. To farsa ze zwrotami akcji, w reż. Jerzego Bończaka. Akcja sztuki toczy się w londyńskim hotelu, w dwóch apartamentach. Bilety w cenie 139 zł.

godz. 8 – 18 – w Hali 1A na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywać się będzie “Festiwal Roślin w Poznaniu – Wielki market roślin w supercenach”. To wyjątkowa okazja, aby zakupić wymarzoną roślinę w sobotę lub niedzielę. Wstęp bezpłatny.

Na weekend gotowa jest też Brama Poznania (fot. Łukasz Gdak)

Niedziela, 14 maja:

godz. 10 – na Scenie Wspólnej przy ul. Brandstaettera 1 odbędzie się wydarzenie filmowo-teatralne. Bilety kosztują symboliczną złotówkę. Zakupić je należy w portalu Bilety24.pl. Później można wrzucić dowolną kwotę do puszki PCK (zbiórka dla uchodźców).

godz. 12 – w KontenerART przy ul. Ewangelickiej odbędą się Targi Różności. Plaża kontenerów zmieni się w bezpłatną przestrzeń wystawienniczą dla lokalnych artystów, rzemieślników, kolekcjonerów vintage. Wstęp darmowy.

godz. 17 – w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UM przy ul. Przybyszewskiego 37 wybrzmi koncert ze szlagierami śląskimi. To niepowtarzalne muzyczne show z regionalnym językiem i humorem. Bilety w cenach 80 i 90 zł (w zależności od miejsca).

godz. 17 – w Auli Nova na pl. Stuligrosza 1 zagrany zostanie koncert pt. „Let’s Swing And Dance”. Wystąpi Big-band Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, z towarzyszeniem studentek wokalistyki jazzowej i estradowej. Bilety w cenie od 20 do 50 zł.

godz. 20 – w klubie 2progi przy al. Niepodległości 36 odbędzie się koncert zespołu Diary of Dreams. Do tej pory niemiecka formacja może pochwalić się 26 różnymi wydawnictwami i około 500 koncertami w prawie 40 krajach. Bilety w cenie 110 zł.

Targi Różności (fot. Łukasz Gdak)

Czytaj też: Nocleg i jedzenie za pół ceny w Poznaniu. To nie oszustwo, a popularna akcja. Kiedy się odbędzie?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl