Rzemieślnicy mogą liczyć na obniżkę czynszów. Jakie warunki trzeba spełnić?

Program Zaułek Rzemiosł, który za zadnie miał promować rzemieślników i jednocześnie aktywizować zawodowo bezrobotnych posiadających kwalifikacje w zawodach rzemieślniczych, będzie dotyczył nie tylko kilku ulic ale całego miasta.

Program Zaułek Rzemiosła funkcjonuje od 2017 roku. Od samego początku miał za zadanie wsparcie procesu rewitalizacji gospodarczej, społecznej i kulturowej wybranych części Poznania. W programie chodziło o to, aby promować rzemieślników i jednocześnie aktywizować zawodowo bezrobotnych posiadających kwalifikacje w zawodach rzemieślniczych.

– Najważniejszą informacją dla rzemieślników będzie, wbrew nazwie, rozszerzenie programu na całe miasto. Do tej pory Zaułek skupiał się na kilku sąsiadujących ze sobą adresach . Od teraz każdy rzemieślnik, spełniający warunki uczestnictwa w Programie, będzie mógł starać się o dołączenie bez względu na adres prowadzenia działalności – informuje Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Czytaj także: Takiego placu zabaw jeszcze nie było

Wszystkie pracownie rzemieślników należące do „Zaułku Rzemiosła” mogą liczyć na obniżoną stawkę czynszu nawet o 50%. Uczestnictwo w programie wiąże się nie tylko z wprowadzeniem preferencyjnej stawki czynszu, ale także z możliwością skorzystania z bezpłatnej promocji. To m.in. oznakowanie lokali specjalnym logotypem, udział w miejskich kampaniach medialnych i społecznych, zamieszczanie informacji o firmie w mediach społecznościowych, jak również udział w wydarzeniach promujących rękodzieło.

Źródło: Zaułek Rzemiosła

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl