Były radny PiS dostał nową posadę. Będzie zarządzał kolejami

Studiował w Poznaniu, pracował w urzędzie marszałkowskim, a także był poznańskim radnym. Adam Pawlik od dzisiaj pełni nową funkcję. Został prezesem zarządu w Polregio. Obowiązki prezesa pełnił już od kwietnia.

Nowa posada

Polregio wprowadziło zmiany w zarządzie spółki. W czwartek, 11 maja, rada nadzorcza powołała nowy zarząd spółki. Od dzisiaj funkcję prezesa zarządu będzie pełnił związany z Poznaniem Adam Pawlik. Poznaniak pełnił obowiązki prezesa już od kwietnia. Jednocześnie od 1 czerwca jego zastępcą będzie Marcel Klinowski, pracujący przy Kolei Dużych Prędkości.

Czytaj również: Z Poznania pojedzie więcej pociągów. Wraca połączenie do Bydgoszczy

Związany z Poznaniem

Adam Pawlik to były radny Miasta Poznania z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Pełnił tę funkcję w kadencji 2014-2018. Co więcej, przez 11 lat związany był z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Odpowiadał między innymi za zakupy taboru kolejowego oraz pracował nad utworzeniem Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. W Wielkopolsce wprowadził również Plan Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego.

Doświadczenie w Kolei

Adam Pawlik doświadczenie w pracy z koleją zdobywał również w Polregio, gdzie od 2017 roku pełnił funkcję członka zarządu. Zasiadał również w radzie nadzorczej Torpol S.A., a także pracował w spółce Centralny Port Komunikacyjny. Były radny jest absolwentem WSZiB w Poznaniu oraz Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk z dyplomem Executive MBA.

Źródło: Polregio
1
1

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl