Warta Poznań ma nowego trenera i dyrektora sportowego

Nowym szkoleniowcem zespołu „Zielonych” został Piotr Jacek. 47-letni trener będzie przygotowywał drużynę do nadchodzących rozgrywek w I lidze. 

Nowy trener przyjechał z Warszawy

Piotr Jacek pochodzi ze stolicy Wielkopolski i rozpoczynał przygodę z piłką nożną jako zawodnik SKS 13 Poznań. W trakcie kariery występował między innymi w Lechu Poznań, a zawodową grę zakończył w podpoznańskiej Mosinie. W 2011 roku dołączył do sztabu szkoleniowego Miedzi Legnica, gdzie pełnił funkcję asystenta trenera. Jako samodzielny szkoleniowiec zadebiutował trzy lata później w rezerwach tego samego klubu.

Kolejne lata również był związany zawodowo z Dolnym Śląskiem. Najpierw jako opiekun drugiego zespołu Zagłębia, a następnie Stali Brzeg. W czerwcu 2020 roku trafił do Sokoła Ostróda, gdzie przez ponad rok pracował na poziomie II ligi. Później trener Jacek przez chwilę był związany z MKS Kluczbork, by stamtąd trafić bezpośrednio do I-ligowego Stomilu Olsztyn.

Przez ostatnie dwa sezony pracował jako trener drugiego zespołu Legii Warszawa, który minione rozgrywki zakończył na trzecim miejscu w III lidze grupie pierwszej.

– Chcemy, aby Warta wróciła do swojego DNA i była bardziej lokalna. Dlatego też zdecydowaliśmy się na trenera Piotra Jacka, bo to człowiek stąd. Przekonał nas swoją wizją i pomysłem na to, jak „Zieloni” mają funkcjonować w nowym sezonie. Ponadto za trenerem przemawia fakt, że posiada już spore doświadczenie w pracy w piłce seniorskiej, także na poziomie I ligi. Uznaliśmy, że zasługuje na szansę, jaką niewątpliwie jest praca w pierwszoligowej Warcie Poznań – mówi Dawid Frąckowiak, dyrektor sportowy „Zielonych.

Jest nowy dyrektor sportowy

Nowym szefem pionu sportowego Warty Poznań został Dawid Frąckowiak. 44-latek związał się z klubem umową obowiązującą do końca sezonu 2024/25. Frąckowiak po raz drugi obejmie stanowisko dyrektora sportowego w Warcie, poprzednio pracował w klubie w sezonie 2018/19. Tym samym będzie osobą odpowiedzialną za budowanie drużyny w nachodzących rozgrywkach ligowych.

Nowy dyrektor oprócz pracy w Poznaniu może pochwalić się bogatym doświadczeniem z innych klubów piłkarskich. W przeszłości zarządzał działem sportu m.in. w Chojniczance Chojnice i Elanie Toruń. Natomiast do Warty przychodzi bezpośrednio z Sokoła Kleczew.

czytaj także: Warta nie zagra w Poznaniu. Jednoznaczna odpowiedź wiceprezydenta Poznania

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl