Wielkopolska

Ostrzeżenie IMGW przed oblodzeniem. Kierowcy muszą uważać

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed możliwością oblodzenia na północy województwa wielkopolskiego. Po nocnych opadach deszczu, mokre nawierzchnie dróg i chodników w trzech powiatach będą podatne na zamarzanie przy temperaturach spadających do minus 3 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie IMGW obejmuje obszar powiatów złotowskiego, pilskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. Synoptycy wskazują, że istnieje 80-procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzenia w piątek, 17 listopada, szczególnie w godzinach porannych od północy do godziny 8:00.

Ostrzeżenie IMGW. Deszcz i niskie temperatury

Po nocnych opadach deszczu, temperatura minimalna oscylująca między minus 3 a zerem stopniem Celsjusza stworzy warunki sprzyjające oblodzeniu. Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność na mokrych nawierzchniach.

Ostrzeżenie IMGW wzywa do podjęcia środków ostrożności, zwłaszcza na drogach. Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków atmosferycznych, używać świateł mijania, oraz zachować większą odległość od innych pojazdów.

Lokalne władze oraz służby drogowe powinny monitorować sytuację i dostarczać aktualizacje dotyczące stanu nawierzchni. Ostrzeżenia mogą być aktualizowane w zależności od rozwoju sytuacji atmosferycznej.

Czytaj też: 45-letni włamywacz z Poznania złapany. Ukradł ponad 23 tysiące złotych

Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl