45-letni włamywacz z Poznania złapany. Ukradł ponad 23 tysiące złotych

Policjanci z Gostynia zatrzymali 45-letniego włamywacza z Poznania, podejrzanego o kradzież gotówki. W trakcie śledztwa funkcjonariusze odkryli, że to już jego drugie włamanie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamywacz z Poznania zniszczył drzwi do jednego ze sklepów mięsnych w Gostyniu, włamał się do środka i sforsował sejf, z którego ukradł 23 tysiące złotych.

Jeden sklep dwie kradzieże

W 2021 roku doszło do podobnej kradzieży w tym samym sklepie. Ukradziono wówczas 18 tysięcy złotych. Mimo prowadzonego śledztwa, sprawca nie został schwytany.

Funkcjonariusze od początku podejrzewali, że za obydwa zdarzenia może być odpowiedzialny ten sam przestępca. Dlatego dotarli do dowodów z tamtej sprawy oraz zebrali kolejne, odnośnie ostatniego włamania. Doprowadziło ich to do ujęcia sprawcy.

Włamywacz z Poznania zatrzymany

W środę, 15 listopada, policjanci kryminalni zatrzymali 45-letniego mieszkańca Poznania. Do aresztowania doszło w jego mieszkaniu.

Po sprawdzeniu danych w policyjnych bazach okazało się, że 45-letni mężczyzna był już wcześniej notowany. Usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Tragedia na torach. Pociąg towarowy potrącił człowieka

Źródło: KPP Gostyń

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl