Osiem linii autobusowych zmieni rozkład jazdy

Od 26 marca planowane są zmiany w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Te modyfikacje wynikają z nadchodzącego remontu drogi, który zacznie się w Poznaniu.

Zmiany dotyczą linii autobusowych nr 212, 193, 145, 164, 179, 223, 191 oraz 169.

Kursy autobusów Poznań

We wtorek, 26 marca z powodu wprowadzanego etapami remontu nawierzchni ulicy Promienistej na odcinku od pętli autobusowej Os. Kopernika do ul. Rembertowskiej wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej.

Oto szczegóły dotyczące tych zmian:

 • Od 26 marca (wtorek):
  • Linia nr 212: W kierunku Kaczej autobusy będą kursować bez zmian. Powrót nastąpi ulicami: Kaczą, Mrągowską i Jawornicką.
 • Od 2 kwietnia (wtorek):
  • Linia nr 193: W obu kierunkach autobusy będą kursować objazdem przez: Bułgarską, Jugosłowiańską, Taczanowskiego i Ściegiennego z ominięciem przystanków: Węgorka, Rondo Skubiszewskiego, Jawornicka, Os. Kopernika i Trębacka.
  • Linie nr 145, 164, 179 i 223: W obu kierunkach kursować będą ulicą Promienistą i Giżycką do zajezdni Kacza. Ostatnim przystankiem będzie przystanek Kacza (przy wjeździe do zajezdni). Powrót tą samą trasą, z ominięciem przystanków Kacza (przy przejeździe kolejowym) oraz Mrągowska.
 • Od 9 kwietnia (wtorek):
  • Linie nr 145, 191 i 212: Przejazd z Os. Kopernika w kierunku ulicy Grunwaldzkiej będzie odbywał się objazdem ulicami: Promienistą, Ściegiennego, Taczanowskiego i Jugosłowiańską (z ominięciem przystanku Jugosłowiańska). Powrót po stałej trasie.
  • Linie nr 164, 169, 179, 193 i 223: Powrót na stałe trasy z niewielką korektą. Autobusy jadące ulicą Promienistą w kierunku Os. Kopernika, za skrzyżowaniem z ulicą Trębacką pojadą w prawo w łącznik do ulicy Jugosłowiańskiej, na którym przy skrzyżowaniu z ulicą Junacką, drogowcy wyznaczą tymczasowy przystanek Trębacka.

Zmiany w komunikacji miejskiej potrwają przez około 3 tygodnie.

Czytaj także: Akcja policji na A2. Trzy skradzione ciężarówki

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl