Siatkarze amatorzy opanowali Poznań

W hali sportowej Szkoły Podstawowej 72 na osiedlu Newtona odbył się nowy turniej amatorskiej siatkówki w Poznaniu. Wydarzenie w ramach Poznańskich Spotkań Siatkarskich podzielono na dwie kategorie: żeńską i open. Organizatorem był Klub Sportowy Orion Poznań.

Amatorski turniej w ramach Poznańskich Spotkań Siatkarskich był pierwszym z serii turniejów w stolicy Wielkopolski. To odpowiedź na liczne takie wydarzenia w gminach podpoznańskich.

Nasz pomysł na spędzanie niedzieli w aktywny sposób, okazał się strzałem w dziesiątkę. Mogliśmy przyjąć 13 drużyn, a w każdej z kategorii chętnych były dużo więcej. Zaprosiliśmy ostatecznie 5 drużyn żeńskich i 8 w kategorii open. Rozdaliśmy 99 medali – podsumowuje Paweł Kardynia, prezes Klubu Sportowego Orion Poznań.

W kategorii open zwyciężyła drużyna Dzikie Mopsy, drugie miejsce przypadło ekipie House of Orion, a trzecie Gwardii Mirasa. Dalej uplasowały się Yakuza, Zaklinacze Piłek, Sunday Volley, Euphoria oraz Drapieżne Kicie.

W kategorii żeńskiej złoto przypadło drużynie pod nazwą Rozważne i Młode, srebro wywalczyły ZND Hybrydy, a brąz B.O. Volleyball Team. Na czwartym miejscu były Lucky Girls, a na piątym ekipa Byle nad Siatką.

Tytuł MVP w kategorii open przypadł Michałowi Szozdowskiemu z Dzikich Mopsów, a w kategorii żeńskiej nagrodę MVP odebrała Karolina Bugiel z Rozważnych i Młodych.

– Zaprosiliśmy zawodowych sędziów, a całość przygotowaliśmy profesjonalnie, bo amatorskie drużyny siatkówki z regionu poważnie podchodzą do tego hobby. Pozytywne oceny kibiców, zawodniczek i zawodników, utwierdzają nas w przekonaniu, że takich wydarzeń w Poznaniu powinno być więcej – mówi Dawid Abramowicz, wiceprezes Klubu Sportowego Orion Poznań.

W czasie turnieju wręczono też nagrodę dla najlepiej przygotowanego do turnieju zespołu oraz tytuł za najlepszy okrzyk zespołowy. Były też nagrody dla kibiców. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania.

czytaj także: Historyczny sukces poznańskiego klubu

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl