Akcja policji na A2. Trzy skradzione ciężarówki

Ciężarówki łącznie warte są ponad 900 tysięcy złotych. Ich kierowcami byli obywatele Tadżykistanu i Kazachstanu. Teraz czekają na rozwój sprawy w areszcie.

Akcja na A2

Do akcji doszło na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Lądek w powiecie słupeckim. Funkcjonariusze otrzymali informacje, że drogą w kierunku Warszawy mogą jechać trzy skradzione ciężarówki marki Scania. Policjanci mieli utrudnione zadanie, ponieważ pojazdy miały podmienione tablice rejestracyjne.

Prawie milion złotych

Mimo wszystko doszło do zatrzymania. Kierowcami ciężarówek byli dwaj obywatele Tadżykistanu i jeden obywatel Kazachstanu. Wszyscy zostali zatrzymani, natomiast ciągniki siodłowe zostały zabezpieczone do wyjaśnienia sprawy. Ich łączna wartość to ponad 900 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty paserstwa oraz jazdy na podmienionych tablicach rejestracyjnych.

Czekają na rozwój sprawy

Prowadzący śledztwo prokurator wnioskował o zastosowanie wobec podejrzanych aresztu tymczasowego do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy. W efekcie zatrzymani kierowcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione zbrodnie grozi im do 10 lat więzienia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl