Materiał partnera

Ogródki letnie tuż-tuż. W tym roku parasolki i stoliki będzie można wystawić taniej

Niższe nawet o połowę opłaty za umieszczenie ogródków gastronomicznych czy stoisk promocyjnych w centrum miasta – to propozycja, jaką Miasto przygotowało dla przedsiębiorców. Na zmiany zgodzili się miejscy radni.

Ogródki letnie w Poznaniu

Podczas wtorkowej sesji radni przyjęli uchwałę, która zmieniła wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego. Preferencyjne kwoty to ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy działają na Starym Rynku i części centrum, która była modernizowana. Dzięki temu restauracje i sklepy, które wystawią swoje ogródki gastronomiczne i stoiska promocyjne, zapłacą mniej. 

Objęty uchwałą teren podzielono na dwie strefy: A1 i A2. 

Strefa A1 obejmuje obszar ograniczony ulicami: Solną, Wolnica, Małe Garbary, Garbary, Zieloną, por. Janiny Lewandowskiej, Podgórną oraz placem Bernardyńskim i Alejami Marcinkowskiego.

Strefa A2 to obszar ograniczony ulicami: Podgórną, por. Janiny Lewandowskiej, Zieloną, Garbary, Strzelecką, Królowej Jadwigi, Matyi, Roosevelta, Nowowiejskiego, Solną oraz placem Bernardyńskim, mostem Dworcowym i Alejami Marcinkowskiego.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się ustawić ogródek lub stoisko promocyjne w strefie A1 zapłacą tylko 50 gr za metr kwadratowy, a w strefie A2 – 40 groszy. Takie stawki będą obowiązywać do końca roku.

To kolejny raz, gdy Miasto wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom – wcześniej promocyjne stawki obowiązywały m.in. podczas pandemii.

ogródki letnie
Ogródki letnie będzie można wystawić taniej (fot. UM Poznania)

Czytaj też: Młodzi naukowcy z Wielkopolski nagrodzeni za badania nad ochroną klimatu. Polecą do Malezji

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl