Wielkopolska

Ktoś truje psy. Rzuca im mięso z kawałkami szkła

W jednej z wielkopolskich miejscowości dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Ktoś rozrzuca trutkę i kawałki mięsa ze szkłem. Kilka psów zostało już śmiertelnie otrutych. Właściciele czworonogów muszą uważać!

Krotoszyn

Krotoszyńskie schronisko poinformowało, że od pewnego czasu otrzymuje zgłoszenia o celowym rozrzucaniu trutki oraz kawałków mięsa, włącznie z dodatkami szkła. Dodatkowo, znaleziono białe kulki zawierające niebezpieczne substancje. Informacje dochodzą z ulic Świętokrzyskiej, Rawickiej, Staszica, a także z osiedla Parcelek. Dodatkowo, dwa przypadki dotyczących zatrucia psów miały miejsce w Chachalni. Niestety kilka psów zatruło się tymi substancjami i zmarło. Jeden z tych przypadków został potwierdzony przez badania toksykologiczne.

– W przypadku zgonu zwierzęcia na skutek otrucia, potwierdzonego przez weterynarza, należy zgłosić sprawę na Policji i dostarczyć zwierzę do sekcji i badań toksykologicznych – informuje schronisko.

Właściciele psów powinni być szczególnie ostrożni podczas spacerów oraz wypuszczania psów na tereny przydomowe. W przypadku podejrzanej sytuacji, takiej jak znalezienie trutki należy niezwłocznie udać się z zwierzakiem do weterynarza. Zapewnienie bezpieczeństwa czworonogom jest priorytetem. Dlatego nie należy bagatelizować żadnych potencjalnych zagrożeń i należy reagować szybko.

Czytaj także: Pomóż przejść żabie. Uratuj jej życie

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl