Obrońca odejdzie z Lecha Poznań? Kibice czekają na transfer

Kiedy fani Kolejorza czekają na pierwszy transfer do klubu w tym sezonie, pojawiły się pogłoski o sprzedaży jednego z zawodników. Według Dawida Dobrasza zespół może opuścić Miha Blazić.

Jak poinformował Dawid Dobrasz z portalu Meczyki.pl, Lech może niedługo rozstać się z jednym z filarów defensywy poprzedniego sezonu. Mowa o Miha Blaziciu, który do zespołu Kolejorza dołączył zaledwie rok temu. Według dziennikarza klub planuje rozważa jednak sprzedaż Słoweńca. Na razie nie wiadomo, z jakich konkretnie powodów.

Chcą zarobić?

Przypomnijmy, że do Lecha Poznań Blazić przychodził jako wolny zawodnik, po wygaśnięciu jego kontraktu z francuskim Angers SCO. Możliwe więc, że zarząd będzie chciał na nim zarobić. To może być ostatni moment, aby wyciągnąć za defensora dobre pieniądze. Jego kontrakt z klubem wygaśnie pod koniec sezonu 2024/2025. Co więcej, według Transfermarkt, jego wartość na przestrzeni roku spadła z dwóch milionów do 900 tysięcy euro.

Miejsce dla Szweda

31-latek w poprzednich rozgrywkach rozegrał 30 spotkań, w których zanotował bramkę i asystę. W wielu meczach był jednym z jaśniejszych punktów drużyny. Możliwe jednak, że jego odejście wiązać będzie się ze zwolnieniem miejsca nowemu zawodnikowi. Według wielu źródeł prawie pewny jest już transfer Alexa Douglasa. Szwedzki środkowy obrońca ma już być pewny przenosin do Lecha. Kibice wciąż czekają na pierwszy transfer.

Czytaj także: Ranne dzieci i połamany pomnik przyrody. Skutki nawałnicy

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl