Wielkopolska

Ranne dzieci i połamany pomnik przyrody. Skutki nawałnicy

W sobotę, 6 lipca, w Międzychodzie i okolicach z powodu silnego wiatru doszło do kilku poważnych zdarzeń. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala.

W powiecie międzychodzkim, w miejscowości Radgoszcz, organizowany był festyn rodzinny. Niestety podczas wydarzenia zerwał się silny wiatr, który porwał „dmuchańca”, na którym bawiły się dzieci.

– Wiatr porwał zamki dmuchane. Poszkodowane zostały cztery osoby, w tym trójka dzieci. Zostali przewiezieni do szpitala – poinformował nas st. kpt. Marcin Piechocki z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Międzychodzie.

Również z powodu nawałnicy, około godziny 20:00, przewrócił się potężny dąb na Placu Kościuszki w Międzychodzie. Był to pomnik przyrody i jeden z symboli miasta. „Dąb cesarski” został posadzony w 1871 roku przez niemieckich mieszkańców po zwycięstwie nad Napoleonem w wojnie francusko-pruskiej.

fot. Krzysztof Sobkowiak – Burmistrz Międzychodu Facebook.

– Symbol Międzychodu… szok. Był tam od 1871 roku… – napisał Krzysztof Sobkowski, burmistrz Międzychodu.

Zerwane dachy i utrudnienia na drogach

Oprócz tych zdarzeń strażacy musieli usuwać gałęzie z dróg, aby nie doszło do wypadków. W jednym z budynków mieszkalnych w gminie doszło do pożaru instalacji elektrycznej. Również w Międzychodzie, w jednym z domów mieszkańcy stracili dach nad głową. Uszkodzone zostało pokrycie dachu.

Czytaj także: Bat na piratów drogowych. Będą ostrzejsze kontrole | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl