Nowa przystań dla żeglarzy

Punkt gastronomiczny dostępny dla wszystkich poznaniaków oraz prysznice i pralnia dla żeglarzy — tak będzie wyglądać zaplecze przystani jachtowej w Starym Porcie. Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały właśnie przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji.

Budynek zaplecza zaprojektowano w formie stalowego kontenera, który składać się będzie z dwóch części. W pierwszej socjalno-sanitarnej, znajdą się prysznice, toalety i pralnia. Będą mogli z nich korzystać żeglarze cumujący w przystani jachtowej, a całość będzie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W drugiej części, gastronomicznej, użytkownicy przystani będą mogli zjeść posiłek, kupić napoje oraz uzupełnić zapasy na dalszą podróż po rzece. Zaplecze gastronomiczne będzie dostępne również dla wszystkich poznaniaków, którzy zechcą spędzić wolny czas w centrum miasta.

Projektowana całoroczna przystań jachtowa na Warcie docelowo będzie centralnym miejscem postoju statków w Poznaniu na śródlądowej drodze wodnej. Wyposażona w dostęp do wody pitnej i energii elektrycznej, monitoring oraz oświetlenie, zapewni odbiór ścieków i nieczystości stałych od żeglujących. Będzie dysponować miejscami dla 80 jednostek pływających i 5 dla służb ratunkowych. Komunikacja z lądem odbywać się będzie co najmniej dwoma trapami.

Przystań nurtowa będzie miała 100 m długości, w tym 75 m linii cumowania. Maksymalne zanurzenie cumujących w tym miejscu statków wynosić będzie 1,4 m.

Potencjalni wykonawcy obiektu mogą składać swoje oferty do 12 lutego br. Wybrana w przetargu firma będzie miała od momentu podpisania umowy 150 dni na wybudowanie zaplecza.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl