Nowa pływalnia na Ratajach za rok

W lipcu przyszłego roku na os. Piastowskim uruchomiona zostanie nowa pływalnia. Podpisano właśnie umowę z firmą PTB Nickel Sp. z o.o., zgodnie z którą ma ona 440 dni na rozbiórkę starego i wybudowanie nowego basenu.

W miejscu przeznaczonego do rozbiórki obiektu, wybudowana zostanie pływalnia szkoleniowo-rekreacyjna, z dominująca funkcją sportową dla młodzieży. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla uczniów mieszczącej się obok szkoły podstawowej o profilu pływackim. Dziś dzieci trenują na Termach Maltańskich, a po oddaniu do użytku basenu na os. Piastowskim będą miały do niego około 100 metrów.

Podstawowy basen pływacki będzie miał wymiary 25x16m i 6 torów o szerokości 2,5 każdy. W związku z możliwością rozgrywania sztafet pływackich, głębokość basenu zarówno z jednej, jak i  drugiej strony, będzie wynosiła 180 cm. Po obu stronach torów umieszczone zostaną słupki startowe. W pływalni znajdzie się także basen rekreacyjny o wymiarach 2x5x9m, który będzie służył do nauki pływania. Dodatkowo w budynku znajdzie się część przeznaczona na fitness oraz mały zespół saun.

fot. UMP – projekt basenu

Wybudowany w latach 70. obiekt ostatni remont przeszedł w 1997 roku. W 2014 fragment dachu spadł na przebywające w wodzie dzieci. Nikomu nic się nie stało. Basen był jednak w tak złym stanie, że nie opłacało się go remontować. Ostatecznie zamknięto go w 2016 roku.

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl