Poznańskie Dni Rodziny

Warsztaty, spotkania, gry miejskie, koncerty – przez ponad trzy tygodnie Poznań będzie żył wydarzeniami Poznańskich Dni Rodziny. Program tegorocznej edycji to kilkaset propozycji, które przygotowano z myślą o najmłodszych, rodzicach i seniorach.

Inauguracja Poznańskich Dni Rodziny nastąpi 12 maja na Łęgach Dębińskich. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30. Przez cały dzień na poznaniaków czekać będą warsztaty, pokazy artystyczne, happeningi i koncerty. Na scenie zagra Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, a gwoździem programu będzie występ gwiazdy muzyki pop – Margaret, który rozpocznie się o 15.30. Tuż przed sobotnim koncertem Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, uroczyście przekaże poznańskiej rodzinie klucze do bram miasta.

Wśród wielu propozycji są wydarzenia wyjątkowe. Jednym z nich jest seminarium pn. „Wokół ciała i ducha. Jak zadbać o rozwój dziecka”, które odbędzie się 17 maja w Urzędzie Miasta Poznania (plac Kolegiacki 17). To propozycja, która zainteresuje rodziców poszukujących wiedzy dotyczącej rozwoju najmłodszych. Podczas spotkania poruszone zostaną tematy nie tylko z obszaru medycyny, ale i psychologii oraz dietetyki. Tradycyjnie 30 maja z okazji Dnia Dziecka na Wolnym Dziedzińcu obradować będzie Dziecięca Rada Miasta.

Szczegółowy program Poznańskich Dni Rodziny dostępny jest na stronie internetowej http://www.poznan.pl/poznanskiednirodziny

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl