Dywany kwiatowe w parku przed operą

Blisko milion sztuk tulipanów rozsypano w parku przed poznańską operą. Z kwiatów powstał dywan, który ma kształt powstańczej rozety. To wszystko z okazji 100-lecia rocznicy powstania Wielkopolskiego ale także z okazji wystawy tulipanów która odbyła się na poznański uniwersytecie.  

Tulipany na kwiatowy dywan przyjechały z Holandii i od rodzimych dostawców. Ponieważ w tym roku zakwitły 2 tygodnie wcześniej , musiały przez 14 dni leżeć w chłodni. Dywany kwiatowe od sześciu lat są układane przez członków Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański i współpracujące ze Stowarzyszeniem Koło Naukowe Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

W tym roku podczas wystawy tulipanów, nadano nazwy dwóm kwiatom które ściśle związane są z powstaniem Wielkopolskim. Biały tulipan nosi imię generała Stanisława Taczaka, czerwony – generała Józefa Dowbor-Muśnickiego. Kwiaty będą teraz zarejestrowane. Każdy z tulipanów ma rodziców chrzestnych – to potomkowie powstańców i ludzie dbający o pamięć o zrywie Wielkopolan.

Dywan kwiatowy w parku przed poznańską operą można podziwiać do poniedziałku.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl