Categories

Regionalne przysmaki w Poznaniu już w ten weekend fot. zdjęcie poglądowe

Największy rynek z regionalnymi produktami Polski, na targach w Poznaniu  

To okazja, żeby spróbować i kupić przysmaki z każdego zakątka Polski. W ten weekend w Poznaniu rozpocznie się kolejna edycja Smaków Regionów, które zamienią poznańskie targi w największy w kraju rynek z regionalnymi produktami.

Smaki z całego kraju w jednym miejscu

Od soboty do poniedziałku na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie odbędzie się kolejna edycja Smaków Regionów. Przez trzy dni poznaniacy a także pozostali goście targów będą mogli spotkać wystawców z każdego zakątka kraju i spróbować przygotowanych przez nich produktów.

Mamy ponad 180 wystawców, reprezentujących każdy segment branży spożywczej. Mówimy tu o napojach alkoholowych, bez alkoholowych, serach, nabiale, mięsie oraz słodyczach. – mówi wiceprezes Zarządu Grupy MTP, Filip Bittner.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Wejście na wystawę będzie możliwe bramą numer 7 od strony ulicy Bukowskiej, będzie również możliwość skorzystania z parkingu na terenie MTP.  Goście oprócz spróbowania regionalnych produktów będą mogli również zrobić zakupy. Oprócz tego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które będą towarzyszyć wydarzeniu.

Targi to również atrakcje

Jak każdego roku mamy scenę kulinarną, na której będzie się działo wiele wydarzeń kulinarnych, gdzie będzie można porozmawiać z kucharzami z danych regionów, ale też wydarzeń kulturalnych. – dodaje Filip Bittner.

Na rozrywkę mogli liczyć tez najmłodsi goście targów specjalnie dla nich przygotowani dwa programy. Jeden z nich to stoisko w owocami i warzywami, gdzie dzieci będą mogły samodzielnie wycisnąć świeży sok oraz poznać wartości odżywcze takiego napoju. Drugą atrakcją, jest Mini Piekarnia, która odbywała się już podczas poprzednich targów. Tam najmłodsi będą mogli przygotować pieczywo według własnego pomysłu.

Franciszek Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl