Oddaj krew w zajezdni tramwajowej. Zbiórka już w ten weekend

W piątek i sobotę (23 i 24 września) będzie można oddać krew w zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej. Zbiórka potrwa od godziny 8:00 do 13:00.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu przypomina, że każdego dnia w szpitalach czekają pacjencji wymagający leczenia krwią. Dlatego tak ważne są regularne zbiórki wśród mieszkańców. Na co dzień krew można oddawać w siedzibie RCKIK przy ulicy Marcelińskiej w Poznaniu, w oddziałach terenowych oraz w trakcie mobilnych, wyjazdowych akcji poboru krwi.

Gdzie?

Tym razem krwiobus stanie na terenie zajezdni MPK Poznań przy ulicy Głogowskiej. Załoga będzie czekać na krwiodawców w godzinach od 8:00 do 13:00. Oddając krew, należy pamiętać o obowiązku założenia maseczki. W trakcie zbiórki, osoby, które mają od 18 do 45 lat, będą mogły zapisać się do Banku Dawców Szpiku.

hotel dla psów w Poznaniu

Kto może oddać krew?

Osoby w wieku od 18 do 65 lat. Przed oddaniem krwi pacjent powinien być zdrowy, wypoczęty i wyspany. Powinien także spożyć lekkostrawny i niskokaloryczny posiłek oraz wypić około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Po procedurze, na każdego dawcę czeka posiłek regeneracyjny, zwolnienie z pracy w dniu oddania krwi, legitymacja Honorowego Dawcy Krwi. Także bezpłatne wyniki badań: grupy krwi, morfologii oraz na obecność markerów chorób zakaźnych przenoszonych drogą krwi, w tym wirusowego zapalenia wątroby B i C, wirusa HIV i kiły.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl