Nadchodzi niż Fabienne. Uwaga na silny wiatr

Uwaga na silny wiatr. IMGW wydał ostrzeżenie dla Poznania i Wielkopolski. 

Silny wiatr i intensywne opady deszczu to zjawiska, których możemy spodziewać się w Wielkopolsce w niedzielę i poniedziałek. Do Polski zbliża się bowiem niż Fabienne.

Jak czytamy w komunikacie IMiGW – przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach od 75 km/h do 90 km/h, z kierunków północnych. To ostrzeżenie obowiązuje od godziny 21 w niedzielę do 6 rano w poniedziałek.

Ostrzeżenie dotyczy 31 powiatów: gnieźnieński, gostyński, grodziski, jarociński, kaliski, miasto Kalisz, kępiński, kolski, Konin, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, miasto Leszno, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, miasto Poznań, poznański, rawicki, słupecki, szamotulski, średzki, śremski, turecki, wągrowiecki, wolsztyński i wrzesiński.

IMGW ostrzega ponadto przed intensywnymi opadami w 17 powiatach, głównie południowej i wschodniej Wielkopolski. -Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 45 mm. Ostrzeżenie jest ważne od 17:00 w niedzielę do 4:00 w poniedziałek.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl