To był weekend dla amatorów mobilnego wypoczynku

Caravans Salon Poland w Poznaniu, to było idealne miejsce, aby poznać nowości z branży caravaningowej, a jeśli ktoś już jest zdeklarowanym miłośnikiem podróżowania na czterech kółkach – na zakup wymarzonego kampera lub przyczepy kempingowej. Targi trwały trzy dni.

Podczas Caravans Salon Poland można było zobaczyć przyczepy kampingowe, kampery, domy mobilne jak również wyposażenie kempingowe oraz caravaningowe. Była także oferta specjalistyczna – instalacje (ogrzewanie, gaz, woda), anteny, odbiorniki, systemy nawigacji, jak również części do pojazdów i przyczep. Dla siebie mogli też coś znaleźć miłośnicy wakacji na łonie natury. Prezentowane były namioty oraz akcesoria do turystyki kempingowej.

fot . MTP

Na MTP odbył się także VIII Ogólnopolski Zlot Caravaningowy. Była to okazja do spotkań, rozmów, wymiany cennych doświadczeń i wspólnego planowania wyjazdów w nadchodzącym sezonie. Zlot odbył się w nietypowym dla tej formy spędzania czasu miejscu – na Placu Marka na terenie MTP (przy pawilonie 3).

Targom towarzyszyły wydarzenia dedykowane miłośnikom podróżowania. W sobotę i niedzielę można było wziąć udział w warsztatach survivalowych – tajniki przetrwania na łonie natury, odkrywane były przez specjalistę w tej dziedzinie Seweryna Kubickiego.

Podczas Caravans Salon Poland odbyły się mistrzostwa Polski Kierowców Kamperów, co stworzyło doskonałą okazję do zweryfikowania deklaracji na temat bycia świetnym kierowcą z rzeczywistymi umiejętnościami. Kierowcy zostali przetestowani w trzech konkurencjach: przejazd slalomem, jazda precyzyjna, jazda ostrożna.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl