Młodzi biegacze powalczą o medale

PHO3NIX Kids Maraton – pod takim szyldem w przeddzień 21. Poznań Maratonu na Placu Św. Marka na MTP na stracie staną najmłodsi biegacze.  

PHO3NIX Kids Maraton to biegowa impreza dla dzieci w wieku do 12 lat. Młodzi zawodnicy, kończąc swoje zmagania, będą mieli okazję przebiec przez metę przygotowaną dla uczestników niedzielnego maratonu.

– Cieszę się że wspólnie z Poznań Maratonem będziemy mogli realizować szlachetną misję popularyzowania sportu wśród dzieci. Jesteśmy głęboko przekonani że sport jest integralnym elementem rozwoju młodego człowieka. Aktywność sportowa może być remedium na wiele problemów współczesnej młodzieży. W Maratonie znajdujemy partnera, który nie tylko podziela nasze przekonania o rozwijającej funkcji sportu, ale gotowy jest by wspólnie służyć kolejnemu pokoleniu, chcącemu rozwijać swe sportowe pasje – mówi Wojciech Kruczyński.

– Każdy z uczestników imprezy ma szansę poczuć się podczas niej jak prawdziwy maratończyk, choć dystanse, które przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych uczestników nie są dłuższe niż 800 metrów. Liczy się jednak zapał do biegania i radość, która płynie z rywalizacji – mówi dyrektor 21. Poznań Maratonu Łukasz Miadziołko.

W tym roku dzieci będą startowały na pięciu dystansach:

  • ok. 100m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2018 i młodsi (bieg razem z rodzicami)
  • ok. 200m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2016 – 2017
  • ok. 400m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2014 – 2015
  • ok. 500m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2013 – 2012
  • ok. 800m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2011 – 2010

Regulamin zawodów oraz informacje na temat zapisów pojawią się niebawem na stronie internetowej 21. Poznań Maratonu.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl