Miliony na szkolenie sportowe dla dzieci i młodzieży w Wielkopolsce

6,8 mln zł tyle otrzyma Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe na szkolenie dzieci i młodzieży. To o ponad milion złotych więcej, niż w ubiegłym roku.

Najważniejsza umowa i największa kwota

Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe zostało laureatem w otwartym konkursie w dziedzinie kultury fizycznej. Konkurs ogłosił Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

– To najważniejsza umowa, jaką podpisujemy w tym zakresie. To także największa kwota i największy zasięg wsparcia dla sportu dzieci i młodzieży w naszym województwie. Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe to nasz kluczowy partner, który obejmuje swoim działaniem większą część aktywności sportowej dzieci i młodzieży w ramach klubów. Umowa dotyczy zarówno procesu szkolenia, jak i udziału w zawodach – mówi Marszałek Marek Woźniak.

Marszałek podkreślił również, że system podziału środków jest transparentny, gdyż wielkość kwot, które otrzymują kluby, opiera się na miarodajnej punktacji wyników  sportowych.

Skorzysta młodzież uzdolniona sportowo

Zajęcia i szkolenia dla uzdolnionej sportowo młodzieży będą przebiegały stacjonarnie. Szkolenia będą odbywały się w klubach objętych punktacją ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa sportowego w czterech kategoriach wiekowych. W sportach olimpijskich i nieolimpijskich są to: młodzik, junior młodszy, junior oraz młodzieżowiec.

– Dla nas najbardziej istotne są stabilność sportu i jego rozwój. Dlatego staramy się, aby te pieniądze trafiały do wszystkich związków i klubów. Kwota, którą otrzymamy również z ministerstwa sportu, ok. 6 mln zł, powinna zabezpieczyć podstawową działalność wszystkich komórek sportowych w naszym regionie – zaznacza Paweł Szczepaniak, Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Dzięki pieniądzom młodzi sportowcy wezmą udział w imprezach wielkopolskich i krajowych związków sportowych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym.

czytaj także – Wielki Finał WOŚP 2024 w Poznaniu. „Światełko do nieba” – „tytka z glancem” [ZDJĘCIA]

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl