Marsz Milczenia po śmierci Filipa. Nastolatka nękanego w szkole

16-letni Filip był nękany od bardzo dawna, także na terenie szkoły w Obornikach. Był wyśmiewany, uderzany, poniżany w internecie i w szkolnych salach. W końcu popełnił samobójstwo. Szkoła na terenie której miało miejsce nękanie nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności. Rodzice uczniów z Obornik organizują więc Marsz Milczenia.

ŚMIERĆ FILIPA

To była druga próba samobójcza Filipa, tym razem, niestety skuteczna. Już po pierwszym incydencie w szkole powinny zacząć działać mechanizmy, które chroniłyby chłopca i ścigały przestępców ze szkolnych ław, którzy go prześladowali. Sprawy jednak szkoła nawet nie zgłosiła policji. Gdy rozmawialiśmy z władzami szkoły, przekonywano nas, że żadnego nękania nie było. Rodzice jednak uczestniczyli już kilka miesięcy temu w spotkaniu na terenie szkoły, w czasie którego pracownicy szkoły mówili o nękaniu ucznia, ale policji nie powiadomili, choć obiecywali.

Prokuratura w Obornikach prowadzi obecnie dwa postępowania w sprawie śmierci Filipa, jedno z nich bada właśnie możliwe doprowadzenie do jego samobójstwa.

MARSZ

Marsz Milczenia, zorganizowany przez rodziców uczniów z obornickiej szkoły pod hasłem – Marsz milczenia przeciwko przemocy w szkole odbędzie się jutro o godzinie 16,30 w Obornikach, wyruszy spod Urzędu Miasta.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl