Powstanie nowa siedziba dla cyber – policji w Poznaniu

Powstanie nowa siedziba dla poznańskiego zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Cyber-policjanci pracować będą w jednym z istniejących już budynków przy ulicy Taborowej.

W Poznaniu dotychczas funkcjonował wydział zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości. Działał on w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W styczniu tego roku, z chwilą powstania Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości powołano również poznański zarząd tej jednostki. Teraz cyber-policjanci oprócz zmian w strukturach, zmienią także miejsce pracy.

Poznański wydział Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości już za rok otrzyma do dyspozycji nową siedzibę. Umowę na modernizację jednego z istniejących budynków przy ulicy Taborowej 22 w Poznaniu podpisała z firmą budowlaną podinsp. Violetta Mójta Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – informuje Andrzej Borowiak rzecznik prasowy wielkopolskich policjantów.

Prace modernizacyjne obejmą jeden z istniejących budynków. Jest to strefa objęta ochroną konserwatorską. Przed wojną budynki były siedzibą 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich. Remont budynku został podzielony na dwa etapy. Zakończenie inwestycji planowane na koniec 2023 roku. 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl