Mariusz Rumak da szansę 17-latkowi. „Zasługuje na to”

Pięciu piłkarzy z klubowej Akademii pojechało z zespołem Lecha Poznań na zgrupowanie w tureckim Belek. Jeden z nich, Kornel Lisman, został oficjalnie włączony do kadry pierwszej drużyny Kolejorza.

Ta piątka, która dostała w tureckim Belek szansę do pokazania swoich umiejętności, to: Sammy Dudek, Patryk Olejnik, Igor Draszczyk, Kamil Jakóbczyk oraz Kornel Lisman. Czterej pierwsi będą wiosną nadal przypisani do ekip z wronieckiej części Akademii Lecha Poznań. Natomiast Lisman przeprowadza się na Bułgarską do pierwszej drużyny. Takie decyzje zapadły w sztabie szkoleniowym i po konsultacjach z klubowym działem sportu.

Lisman włączony do kadry pierwszego zespołu

– Kornel optymalnie wykorzystał swój czas – podkreślił trener Mariusz Rumak. – Tak naprawdę od razu wszedł do zespołu i od strony takich relacji widać było, że jest otwarty i nie ma żadnej tremy. Mówi po angielsku, co też mu pomaga w rozmowach ze starszymi kolegami z innych krajów. Jest otwarty, jest inteligentny – dodał.

Lisman zagrał w sparingu z LASK Linz (0:3). Kapitalnie zaś zaprezentował się przeciwko słoweńskiemu NK Maribor (3:0).

– Ma wielki potencjał motoryczny. Musimy go oczywiście jeszcze pod tym względem rozwinąć. Ma fajne warunki fizyczne, ale czeka go dużo pracy technicznej. Oczywiście, dzisiaj może już grać, może np. wystąpić za tydzień przeciwko Zagłębiu Lubin w lidze. Natomiast, żeby wejść na poziom i zbudować historię taką, jak inni nasi wychowankowie, którzy grają w ligach TOP 5, to musi wciąż włożyć dużo pracy. Ale jest w pierwszym zespole i zostało to jasno zakomunikowane. Nie jest tu dlatego, że jest młody i jest z Akademii, tylko dlatego że na to zasługuje – podsumował szkoleniowiec Kolejorza.

Zobacz też: Duży problem Mariusza Rumaka. Mikael Ishak kontuzjowany
Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl