Kiedy PiS ogłosi kandydata na prezydenta Poznania? Jest zapowiedź władz partii

Najpewniej w przyszłym tygodniu rozstrzygnięta będzie sprawa kandydata PiS na prezydenta Poznania – zapowiedział szef wielkopolskich struktur PiS poseł Zbigniew Hoffmann.

W regionie jest siedem miast, w których w nadchodzących wyborach samorządowych wybrani zostaną prezydenci. Zbigniew Hoffmann przyznał, że kwestia kandydatury w najbardziej prestiżowym z nich, w stolicy regionu, wciąż nie jest rozstrzygnięta, o czym poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP).

– Jeśli chodzi o kandydatury w wielkopolskich prezydenckich miastach, proces wyłaniania kandydatów jeszcze trwa, w niektórych w zasadzie sytuację mamy jasną. Natomiast rzeczywiście najbardziej złożona sytuacja jest w Poznaniu. Chcemy mieć naprawdę dobrego kandydata, który w kampanii zderzy się z obecnym prezydentem – powiedział.

Kiedy PiS ogłosi kandydata na prezydenta Poznania? Jest zapowiedź władz partii (fot. Łukasz Gdak/wpoznaniu.pl)

PiS negatywnie ocenia Jacka Jaśkowiaka

Prezydent Jacek Jaśkowiak zadeklarował już, że jest zainteresowany startem w wyborach i walką o trzecią kadencję.

Prezydenturę Jacka Jaśkowiaka oceniam bardzo krytycznie. Tak niewiele zrobił dla Poznania dobrego i tak dużo w Poznaniu zepsuł. Stolica Wielkopolski zeszła ze ścieżki rozwojowej. Jednocześnie trzeba przyznać, że Poznań to trudne miasto dla kandydata nie tylko Prawa i Sprawiedliwości, ale prawicy generalnie. Tym bardziej musimy bardzo uważnie przyglądać się potencjalnym kandydatom i wyłonić tego najlepszego – przyznał Hoffmann.

Polityk nie zdradził konkretnych nazwisk. – Podtrzymuję, że nie musi to być, tak w Poznaniu, jak i innych miastach, kandydatura pochodząca bezpośrednio z mojej formacji politycznej. Możemy udzielić poparcia osobie, która startuje pod flagą własnego komitetu wyborczego. Moim zdaniem w Poznaniu najbardziej korzystną sytuacją byłoby, gdyby kandydat przez nas popierany był takim kandydatem nieoczywistym. Pracujemy nad tym, na ile to się uda, w tej chwili nie rozstrzygnę. Nie jest tajemnicą, że w grę wchodzą także obaj poznańscy posłowie. Ten proces wyłaniania kandydatów musi się bardzo szybko zakończyć, nastąpi to w najbliższych dniach, nie wykluczam, że w przyszłym tygodniu – zapowiedział.

Pytany o pomysł na kampanię wyborczą w Poznaniu i czy kandydat PiS skupi się na punktowaniu ewentualnych niepowodzeń obecnie urzędującego prezydenta, Hoffmann powiedział, że kampania ma nieść pozytywny przekaz. – Niezależnie od szans naszego kandydata i oczekiwanego wyniku najważniejszą kwestią jest zaprezentowanie pomysłu na Poznań. Tego bym oczekiwał, myślę, że oczekują tego także wszyscy mieszkańcy Poznania, nie tylko ci, którzy nas popierają. Jestem absolutnie przekonany, że obecny prezydent takiej strategii rozwojowej dla miasta nie posiada – podkreślił.

Zobacz też: Wybory do rad osiedli. W marcu ruszy nabór do komisji wyborczych

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl