Marchwiński do reprezentacji Polski? Dojrzał – mówi ekspert

Marchwiński w sześciu ostatnich meczach strzelił cztery bramki. Ofensywny pomocnik Lecha notuje świetne oceny już nie tylko w Poznaniu, czy Wielkopolsce, ale w całej Polsce. Dowodem, wypowiedź Krzysztofa Marciniaka w studiu Meczyki.pl.

Marchwiński do reprezentacji?

Choćby ten strzał Marchwińskiego z ostatniego meczu ze Spartakiem Trnava pokazuje, na jakim poziomie znalazł się ten ofensywny pomocnik Kolejorza. Uwierzył w niego John van den Brom, dał mu tyle minut, ilu nie dali mu wcześniejsi trenerzy, sam zawodnik też nad sobą ostro pracował i efekty są takie, jak poniżej.

Błyskawiczne przyspieszenie kariery

Wyceniany obecnie na 1,5 mln euro zawodnik coraz częściej wymieniany jest w kontekście reprezentacji Polski. Jeszcze niedawno w kadrze widzieć mogliśmy, aż dwóch piłkarzy Kolejorza: Skórasia i Salamona, ale Skóraś zmienił klub, a Salamona zawieszono za podejrzenie dopingu.

Teraz to Marchwiński jest przymierzany do kadry. Krzysztof Marcinika z Canal+Sport, w programie portalu Meczyki.pl mówił – Uważam, że Filip Marchwiński to obecnie zawodnik, który powinien sprawdzić się na boisku z jeszcze lepszymi piłkarzami, niż ci, którzy występują z nim obecnie. Mowa tu o reprezentacji Polski i najlepszych graczach w kraju. Dojrzał – dodawał Marciniak.

Decyzja o powołaniu Marchwińskiego do seniorskiej reprezentacji jest oczywiście w gestii selekcjonera kadry i PZPN-u, ale biorąc pod uwagę stan reprezentacji, brak powołania dla zawodnika Kolejorza powinien być spory zdziwieniem.

Czytaj także: Fala upałów przejdzie przez Poznań. Jest ostrzeżenie 2. stopnia

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl