Mamy nadzieję, że jutro wygra

Aż do niedzieli do godz. 21 trwa cisza wyborcza. Nie można więc agitować na rzecz któregoś z komitetów wyborczych, nie tylko w mediach, ale i w gronie przyjaciół. Zachęcamy jednak do namawiania bliskich, by wzięli udział w wyborach. Niech wygra frekwencja w drugiej turze.

Największym przegranym pierwszej tury tegorocznych wyborów samorządowych była frekwencja. Święto demokracji przegrało z piękna pogodą i karty do urn wrzuciło jedynie 49,83 proc. uprawnionych do głosowania. Nieco lepiej było w powiecie poznańskim. Tam frekwencja wyniosła 54,14 proc. Przypominamy, że w jesiennych wyborach parlamentarnych w Poznaniu wyniosła ona 82,92 proc., a w powiecie nawet 86,39 proc.

Jaka frekwencja w drugiej turze?

Dane o niej będziemy jutro podawać, jak tylko ogłaszać je będzie w ciągu dnia Państwowa Komisja Wyborcza. Przez cały dzień będziemy przyglądać się wyborom prezydenckim w Poznaniu ale nie tylko. Będziemy informować też o wynikach wyborczej dogrywki w powiecie: Dopiewie, Komornikach, Kórniku i Suchym Lesie. Wieczorem zajrzymy do sztabów wyborczych. Pokażemy radość wygranych i smutek przegranych.

Przez cały czas będziemy też namawiać do odwiedzenia lokali wyborczych. Powalczmy o frekwencję w drugiej turze.

Lokale wyborcze otwarte będą w niedzielę od godz. 7 do 21.

Czytaj też: Gracz Warty: Co ja tutaj do cholery robię?

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl