Lumina Park wraca do Poznania. Bilety już w sprzedaży

Już 26 października do Poznania wróci Lumina Park. W tym roku teren Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego zamieni się w mapę świata, na której będzie można odbyć „Botaniczną Podróż”. Ruszyła też sprzedaż biletów.

Pierwsi zwiedzający mogą odwiedzić Lumina Park już 26 października. „Nie musicie opuszczać Poznania, aby przejechać pół świata! Przeżyjcie niezapomnianą podróż, zwiedzając między innymi orientalne Chiny, mroźną Arktykę i odległy Meksyk. Dajcie się oczarować za sprawą świetlistych kompozycji i dźwięków muzyki w każdym regionie” – zachęcają organizatorzy.

Tegoroczną nowością jest specjalna gra internetowa. Po zeskanowaniu kodu QR będzie można sprawdzić swoje umiejętności w dedykowanym quizie inspirowanym krajami świata. Dla każdego, kto poprawnie odpowie na pytania, przygotowany zostanie upominek.

Oprócz półtorakilometrowej ścieżki zwiedzania, na zwiedzających czekają też punkty gastronomiczne z napojami (gorąca czekolada, grzaniec, kawa, herbata) oraz jedzeniem na wynos (frytki, bataty).

Lumina Park: godziny otwarcia i ceny biletów

Jedynym wejściem oraz wyjściem będzie główna brama od ulicy Warmińskiej 2. Godziny otwarcia Lumina Parku będą zależna od zachodów słońca. W pierwsze dni po otwarciu (do 28 października) park iluminacji pozostanie otwarty od godziny 17.30 do godziny 21.00. Ostatnie wejście odbywa się o godzinie 20.

Ceny biletów wstępu do Lumina Parku będą wyższe niż przed rokiem. Za bilet normalny od wtorku do czwartku zapłacimy 35 złotych (wcześniej 31 złotych), a w piątki, soboty, niedziele i święta 39 złotych (35 zł). Bilety ulgowe są o 4 złote tańsze.

Zobacz też: Co czeka Zbysława C. w areszcie śledczym w Poznaniu?

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl