Wielkopolska

Miał wyłudzić ponad 20 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Policjanci ze Skoków zatrzymali 30-latka. Mężczyzna ma do odbycia karę półrocznego pozbawienia wolności za kradzieże. Odpowie też za przestępstwa, o które podejrzewają go śledczy prowadzący sprawę wyłudzeń telefonów.

W ubiegłym tygodniu policjanci w Skokach zatrzymali poszukiwanego 30-letniego mieszkańca gminy Skoki. Jak ustalili śledczy, sposobem na zarobek mężczyzny miała być sprzedaż telefonów, które wyłudził od firmy telekomunikacyjnej.

– Wykorzystując dane osobowe członków rodziny, zawierał umowy o świadczenie usług. Na podstawie tych umów, kupował w systemie ratalnym smartfony różnych producentów, które wraz z kartą sim odbierał od kuriera, uiszczając jedynie kwotę pobrania. Mężczyzna nie wywiązywał się ze spłaty rat zawartych w umowie. W ten sposób dokonał siedmiu transakcji, odbierając telefony różnych marek. Spowodował straty firmy telekomunikacyjnej na łączną kwotę 25 363 zł – przekazał asp. Dominik Zieliński.

Usłyszał 35 zarzutów

Na tym jednak nie poprzestał. 30-latek usiłował wyłudzić kolejne telefony. Mężczyzna zawierał umowy, zobowiązując się do zakupu w systemie ratalnym łącznie kolejnych 28 urządzeń. Umowy te jednak nie zostały sfinalizowane.

– Zatrzymany mężczyzna ma za sobą przeszłość kryminalną, notowany był za przestępstwa kradzieży, kradzieży z włamaniem, a także przestępstwa narkotykowe, za które odbywał kary pozbawienia wolności. W dniu zatrzymania był poszukiwany do Aresztu Śledczego w Poznaniu w związku z zasądzoną wcześniej karą 6 miesięcy pozbawienia wolności za dokonanie przestępstwa kradzieży – dodał asp. Zieliński.

30-latek łącznie usłyszał 35 zarzutów dokonania i usiłowania dokonania oszustwa.

Zobacz też: Autobus szkolny wjechał na przejazd kolejowy

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl