Niesamowity park świateł w Poznaniu. Zobacz zdjęcia

Pierwsi goście odwiedzili Lumina Park w Poznaniu. Na terenie Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu można oglądać niesamowite instalacje świetlne nawiązujące do kultowych filmów i bajek.

Odwiedź Narnię i Park Jurajski

Park iluminacji w Poznaniu to doskonała atrakcja dla całych rodzin. Instalacje świetlne ułożone z setek tysięcy ledowych lampek i 40 kilometrów kabli tworzą strefy tematyczne nawiązujące do popularnych książek, bajek i filmów. W końcu motyw przewodni to „filmowy las”, a goście mogą przenieść się między innymi do Narnii, czy Parku Jurajskiego. Tablice informacyjne przy instalacjach opisują dokładnie każdy bajkowy świat. Można znaleźć na nich odpowiedzi na pytania o historię Pocahontas, ekosystem, w którym mógł żyć King Kong, czy rośliny, które kryły się we wnętrzu ziemi.

Czy Lumina Park jest ekologiczny?

Pod postami Lumina Parku, internauci zadawali pytania o zużycie prądu w dobie kryzysu energetycznego. Organizatorzy zapewniają, że park jest w pełni ekologiczny. Podkreślają, że zasila go oświetlenie LED wykorzystujące najnowocześniejszą, energooszczędną technologię. Ponadto jako atrakcja zewnętrzna Lumina Park zużywa mniej energii, co jest zaletą w okresie zimowym, który wymaga znacznych kosztów ogrzewania i oświetlenia pomieszczeń wewnątrz budynków.

Zużycie energii elektrycznej to około 40 kWh we Wrocławiu i w Poznaniu. Jest to ilość prądu, potrzebna na zasilenie dwóch pieców do pizzy. Nasze Parki w Lublinie i Bydgoszczy zużywają około 25 kW każdy.

Wjazd, godziny otwarcia i ceny biletów

Lumina Park znajduje się na terenie Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jednak wjazd samochodem, organizatorzy zalecają od strony ul. Wojska Polskiego. W weekendy możliwy jest dojazd ul. Warmińską od strony ul. Golęcińskiej do parkingu przy stadionie żużlowym i wejściu do Parku od strony ul. Warmińskiej.

Wjazd i wyjazd północnym odcinkiem ul. Warmińskiej odbywać się będzie wahadłowo, wyłącznie pod nadzorem osób upoważnionych.

W dniach 28 i 29 października dojazd od ul. Golęcińskiej będzie możliwy w godz. od 16:00 do godz. 21:00, a od 30 października, z uwagi na zmianę czasu, w godz. od 15:00 do 21:00.

Zwiedzanie rozpoczyna się o 17:30 i kończy o 21:00. Od wtorku do czwartku za bilet normalny trzeba zapłacić 31 złotych. Natomiast w weekendy i święta – 35 złotych. BIlety ulgowe są o 4 złote tańsze.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl