Legia Warszawa bierze piłkarza Lecha Poznań. Kogo?

Jan Kniat odejdzie z Lecha Poznań do Legii Warszawa. Młody zawodnik „Kolejorza” przejdzie na zasadzie transferu definitywnego.

Jan Kniat to pomocnik z rocznika 2007. Jak informuje „Głos Wielkopolski”, zawodnik Lecha Poznań przeniesie się do Legii Warszawa na zasadzie definitywnego transferu. Formalnie kontrakt Kniata wygasa dopiero 30 czerwca 2024 roku.

Legia Warszawa nie zwalnia tempa i aktywnie wzmacnia swoje szeregi. Do drużyny z Łazienkowskiej dołączyli już Kacper Chodyna, Claude Gonçalves, Luquinhas oraz Jean-Pierre Nsame. W tle tych transferów Legia szuka także młodych talentów, które w przyszłości mają stanowić o sile zespołu.

Przenosiny Kniata z Lecha do Legii budzą sporo emocji. Stołeczny klub i tak zapłaci za niego kwotę rzędu 60 tysięcy złotych tytułem ekwiwalentu za wyszkolenie. Zainteresowanie transferem Kniata przez Legię było już widoczne zimą, jednak wtedy Lech Poznań nie wyraził zgody na jego odejście.

Historia transferów między klubami

Jan Kniat nie jest pierwszym piłkarzem, który zamienia Lecha na Legię. W przeszłości podobne kroki podejmowali tacy zawodnicy jak Bartosz Bereszyński, Miłosz Kozak czy Kasper Hämäläinen. Kniat, który ostatnio występował w drużynie Lecha do lat 17, dołącza do grona piłkarzy, którzy zdecydowali się na kontynuację kariery w stołecznym klubie.

Czytaj też: Sparingi Lecha Poznań zobaczysz w telewizji. Gdzie i kiedy?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl