Lechita wyrzuca Grecję z Euro 2024

Gruzja jedzie na Euro 2024 do Niemiec. W pierwszym z finałów baraży pokonała Grecję po rzutach karnych 4:2.

W półfinale baraży do Euro 2024 Gruzja pokonała 2:0 Luksemburg, a Grecja rozgromiła aż 5:0 Kazachstan. Mecz finałowy baraży rozgrywany w Gruzji był bardzo wyrównany. Po 90 minutach było 0:0 i sędzia zarządził dogrywkę. Ta nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia i trzeba było strzelać rzuty karne.

Te lepiej egzekwowali gospodarze. W piątej kolejce do piłki poszedł Kvekveskiri i przy wyniku 3-2 mógł wszystko rozstrzygnąć. Kopnął tuż obok słupka, pewnie i precyzyjnie, co dało triumf jego drużynie 4-2. Gruzja z lechitą jedzie po raz pierwszy w historii na Euro!

Nika to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników gruzińskich. Kvekveskiri zagrał we wtorkowy wieczór po raz 59. w reprezentacji Gruzji. Pomocnik Lecha Poznań pojawił się na boisku w dogrywce meczu