Kraj

Mięso z popularnej sieci sklepów zatrute plastikiem

Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformował o zagrożeniu związanym z mięsem w popularnej sieci sklepów. Spożycie go może być niebezpieczne. Sprawdź, czy nie masz ich w domu! 

Sklepy Lidl

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. o poinformowała Główny Inspektor Sanitarny o dobrowolnym wycofaniu jednej partii burgera wołowego ze względu na możliwe zanieczyszczenie produktu fragmentami plastiku. Mięso można bez problemu zwrócić, w każdym z ich sklepów bez konieczności pokazywania paragonu.

Szczegóły dotyczące produktu

Nazwa produktu: BURGER WOŁOWY, 2x110g, marki RZEŹNIK
Numer partii: 01279024
Termin przydatności do spożycia: 29.03.2024
Producent: Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o. o., Golina ul. Dworcowa 47D, 63-200 Jarocin, WNI 30063801
Dystrybutor: Lidl sp. z o. o. sp. k., ul. Poznańska 48, 62-080 Jankowice, Tarnowo Podgórne

Firma zobowiązała się do wycofania tego produktu ze sklepowych pułek.

Zdjęcie poglądowe/ fot. pexels

Co grozi nam po zjedzeniu zanieczyszczonej żywności?

Spożycie zanieczyszczonej żywności plastikiem może prowadzić do problemów trawiennych, zagrożeń dla układu oddechowego oraz narażenia na substancje toksyczne. Skutki to podrażnienie przewodu pokarmowego, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka oraz ryzyko zadławienia lub uwalniania szkodliwych substancji chemicznych. Długotrwałe spożywanie takiej żywności może zwiększać ryzyko różnych chorób.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń o spożyciu zanieczyszczonej żywności plastikiem zaleca się skonsultowanie się z lekarzem oraz monitorowanie ewentualnych objawów zdrowotnych. W niektórych przypadkach może być konieczne podjęcie odpowiednich działań, takich jak diagnoza medyczna czy leczenie objawowe.

Czytaj także: Ponad 60 zwierząt szuka domu. Likwidują schronisko

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl