Lech Poznań z nagrodami Tygodnika „Piłka Nożna”

Dwie statuetki otrzymał Lech Poznań podczas Gali Tygodnika „Piłka Nożna”. Mistrzowie Polski triumfowali w kategoriach: Obcokrajowiec, a także Drużyna Roku.

Mikael Ishak zwyciężył w kategorii „Obcokrajowiec Roku”. Kapitan Kolejorza o tę statuetkę walczył z Ivi Lopezem z Rakowa Częstochowa oraz Josue z Legii Warszawa. Szwed wprawdzie nie mógł osobiście pojawić się na gali, ale nagrał krótkie video dla wszystkich widzów.

Chciałbym najpierw przeprosić za to, że nie mogłem się osobiście pojawić na gali, ale zmagam się z lekkim urazem i w klubie dokładają wszelkich starań, abym był gotowy na piątkowy mecz. Co do nagrody – wow. To dla mnie fantastyczny moment i chciałbym podziękować tym, którzy na mnie głosowali – powiedział na nagraniu Mikael Ishak.

Druga nagroda to wyróżnienie dla całej drużyny, bo w kategorii drużyna roku, zwyciężył właśnie Lech Poznań. W tej kategorii Kolejorz wygrał razem z reprezentacją Polski, która dotarła do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.

To zaszczyt odebrać tę nagrodę, ale tak naprawdę należy się ona Maciejowi Skorży, bo to on poprowadził tę drużynę, którego jestem również członkiem, bo jestem graczem zespołowym, do mistrzostwa Polski – trener John van den Brom, który odbierał nagrodę. To również nagroda całego klubu. To nie tylko piłkarze i trenerzy, ale to cały sztab, który na te sukcesy pracuje – dodał.

Nagrodzeni podczas Gali Tygodnika „Piłka Nożna”:

Drużyna roku: Lech Poznań i Reprezentacja Polski
Obcokrajowiec roku: Mikael Ishak
Piłkarka roku: Ewa Pajor
Piłkarz roku: Robert Lewandowski
Ligowiec roku: Kamil Grosicki
Pierwszoligowiec roku: Pirulo
Trener roku: Czesław Michniewicz i Marek Papszun
Odkrycie roku: Nicola Zalewski

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl