Lech Poznań sprzedał mniej karnetów od beniaminka. Gorzej niż rok temu

Zainteresowanie Lechem Poznań wśród kibiców spadło. Potwierdza to niski poziom sprzedaży karnetów na nadchodzący sezon. W porównaniu do poprzedniego roku, sprzedaż karnetów zmniejszyła się o połowę.

W zeszłym roku stadion przy Bułgarskiej odwiedzało średnio ponad 24 tys. widzów na mecz. Obecnie, zaledwie dwa tygodnie przed rozpoczęciem ligi, Lech sprzedał około 2500 karnetów. Jest to znaczący spadek w porównaniu do zeszłego roku.

Przypominamy też, że Lech Poznań wprowadził „subskrypcję karnetową”. Opłata będzie pobierana raz w miesiącu. Pomimo płatności cyklicznej, oferta działa jak karnet, czyli każdy kibic ma swoje stałe miejsce na trybunach poznańskiego obiektu. 

Ceny karnetów na sezon 2024/25

Ceny karnetów na sezon 2024/25 bez zniżek przedstawiają się następująco:

  • Trybuna I i III (Anioły i Czapczyka):
  • Normalny: 880 zł (ulgowy: 700 zł)
  • Trybuna II i IV (Białasa i Kocioł):
  • Normalny: 630 (ulgowy: 500 zł)

Fani mniej zachęceni do oglądania drużyny na żywo?

Poprzedni sezon nie przyniósł sukcesów drużynie, zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych arenach. W nadchodzącym sezonie zabraknie Lecha w europejskich pucharach. Stąd może wynikać spadek zakupionych karnetów. Lech sprzedał ich 2500. To mniej od Widzewa Łódź (ok. 15 tys.), Legii Warszawa (10 tys.), a nawet beniaminka GKS Katowice (4 tys.).

Nadzieję na poprawę sytuacji mogą przynieść nowe transfery. Lech Poznań ogłosił podpisanie kontraktu z Alexem Douglasem. A jeśli drużyna zacznie walczyć o najwyższe cele w lidze oraz Pucharze Polski, to najprawdopodobniej wzrośnie frekwencja na stadionie przy Bułgarskiej.

Czytaj też: Nowy zawodnik Lecha Poznań

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl