Upały w Poznaniu. W tych miejscach mieszkańcy mogą się ochłodzić

Żar leje się z nieba, a prognozy przewidują dalszy wzrost temperatur. W odpowiedzi na nadchodzące upały w Poznaniu powstały miejsca, gdzie mieszkańcy mogą się ochłodzić.

Pogoda Poznań

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed nadchodzącymi upałami. Niektóre prognozy przewidują, że w najbliższych dniach temperatura w Poznaniu może wzrosnąć nawet do 37 stopni Celsjusza. W takie dni najlepiej pozostać w domach, zwłaszcza dzieciom i osobom starszym. Jednak wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe. W odpowiedzi na te ekstremalne warunki, firma Aquanet zamontowała w Poznaniu kurtyny i mgławice wodne, aby mieszkańcy mogli się ochłodzić.

Gdzie w Poznaniu można się schłodzić?

Kurtyny i mgławice wodne zostały rozstawione w najbardziej uczęszczanych miejscach miasta. Znajdziemy je przy galeriach handlowych Avenida i Stary Browar oraz na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Są również dostępne w sąsiedztwie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi, Dworca Zachodniego, pomnika Starego Marycha na ul. Półwiejskiej, w parku Wilsona oraz na placu Adama Mickiewicza. Inne lokalizacje to ul. Dolna Wilda, ul. Wrocławska oraz trzy ronda: Kaponiera, Śródka i Rataje.

Jak działają mgławice i kurtyny wodne?

Te urządzenia, po włączeniu, uwalniają z dyszy mgiełkę wody, która pomaga schłodzić się w upalny dzień. System ten nie działa cały czas. Uruchamia się go za pomocą przycisku. Zapobiega to marnowaniu wody.

Czytaj także: Poznańskie koziołki wróciły na swoje miejsce

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl