Ważne

Lech Poznań będzie miał nowego trenera. „Kolejorz” szukał i znalazł za granicą

Lech Poznań ma mieć nowego trenera na nadchodzący sezon – będzie nim Niels Frederiksen, pierwszy Duńczyk na tym stanowisku w historii Ekstraklasy. Z końcem sezonu z klubem pożegna się obecny szkoleniowiec Mariusz Rumak. Władze „Kolejorza” dokonały wyboru po dokładnych analizach i rozmowach.

Mariusz Rumak objął stanowisko trenera po Johnie van den Bromie. Nie będzie jednak kontynuował pracy w Lechu w następnym sezonie. Pomimo początkowych nadziei na trwałe objęcie tego stanowiska, zespół nie osiągnął satysfakcjonujących wyników, a to skłoniło władze klubu do poszukiwania nowego szkoleniowca.

Poszukiwania poza granicami kraju

Informacje o nowym trenerze podał Tomasz Włodarczyk z portalu „meczyki.pl”. Piotr Rutkowski i Tomasz Rząsa, działacze Lecha prowadzili intensywne poszukiwania nowego trenera. Pierwszym krokiem była próba przekonania Macieja Skorży do powrotu, co okazało się jednak bezowocne. Klub postanowił więc poszerzyć horyzonty i szukać kandydatów także za granicą.

Lech Poznań skorzystał z usług specjalistycznej firmy. Takie podejście jest praktykowane przez wiele klubów na świecie, które poszukują najlepszych kandydatów. Dzięki analizie profilu osobowościowego oraz doświadczenia zawodowego Lech dokonał wyboru spośród kilkudziesięciu trenerów.

Niels Frederiksen – nowy trener Lecha Poznań

Spośród kilku finalistów włodarze Lecha Poznań zdecydowali się na Nielsa Frederiksena. Trener ten ma za sobą udane działania w Broendby, gdzie zdobył pierwsze po 16 latach przerwy mistrzostwo Danii. Atrakcyjnym kandydatem ma być też dlatego, że jest ceniony za doświadczenie w pracy z młodymi zawodnikami.

Frederiksen, po odejściu z Broendby, pozostawał bez pracy przez półtora roku. Teraz ma trafić do Lecha Poznań.

Czytaj też: Lech Poznań – Legia Warszawa. Mecz do obejrzenia już tylko w telewizji

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl