Kuchnie świata i najlepsza nalewka roku w ten weekend w Poznaniu

Tradycyjne kuchnie z Litwy, Węgier czy Turcji, darmowa degustacja dań podczas Biesiady Ukraińskiej oraz wybór najlepszej nalewki roku. Wszystko to podczas Festiwalu Dobrego Smaku, który do Poznania zawita w piątek i potrwa do poniedziałku.

W piątek rozpoczyna się 16. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku. Impreza będzie odbywać się aż do poniedziałku na Placu Kolegiackim, a nie tak jak w latach poprzednich, na Starym Rynku. Choć stoisk, z racji na miejsce, będzie mniej, nie zabraknie kuchni z różnych zakątków świata. Zapachy potraw z Wielkopolski zmieszają się z przysmakami z Litwy, Węgier czy Turcji.

Festiwal Dobrego Smaku to jednak nie tylko przyjemność dla języka, ale też uszu. Repertuar muzyki jazzowej i rozrywkowej zaprezentuje zespół Yes Chef! Band! Co więcej, 13 sierpnia poznamy autora Polskiej Nalewki Roku 2022, wyłonionego przez festiwalowe jury.

Festiwal zamknie Ukraińska Biesiada, podczas której skosztować będzie można tradycyjnych dań naszych wschodnich sąsiadów. Prawdziwy ukraiński barszcz i wareniki z ziemniaczano-cebulowym farszem będą dostępne w zarówno wersji wegańskiej, jak i wegetariańskiej. Degustacja będzie darmowa, choć organizatorzy zachęcają do wsparcia zbiórki Fundacji Warto Razem.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl