Ks. Woźnicki o poznańskim sędzim: „Wygląda jak żul, albo gorzej”

Były salezjanin ksiądz Michał Woźnicki, który we wrześniu tego roku został eksmitowany z domu zakonnego, w jednym ze swoich ostatnich wystąpień obrażał poznańskiego sędziego. Na nagraniu słychać również jak duchowny twierdzi, że polskie prawo jest „głupie”.

OBRAZIŁ SĘDZIEGO

Na nagraniu, ksiądz Michał Woźnicki mówił o gniewie, w trakcie swojej wypowiedzi były salezjanin, odwołał się między innymi do sytuacji sprzed kilku miesięcy kiedy on i jego wierni, kilkukrotnie stawiali się w sądzie na rozprawach. Kapłan najpierw zaznaczył, że jeden z jego towarzyszy trafił do więzienia, ponieważ miał wykazać sędziemu, że polskie przepisy prawne są „głupie”, co zdaniem Woźnickiego miało zdenerwować przewodniczącego rozprawy i w konsekwencji wpłynęło na wyrok. Później duchowny obraził jeszcze samego sędziego, komentując jego wygląd.

Będąc sędzią w sądzie wygląda jak żul, albo gorzej, spod budki z piwem. Zło takie na nim odciska piętno, że jakby wziąć obraz potępionych z kaplicy sykstyńskiej, to wygląda jak jeden z nich. – mówił były salezjanin.

EKSMISJA

Ksiądz Michał Woźnicki jest byłym salezjaninem, władze zakonne wyrzuciły go ze zgromadzenia przez co ten stracił prawo do zamieszkiwania w poznańskim klasztorze przy ulicy Wronieckiej. Duchowny nie chciał jednak opuścić budynku więc władze zakonne zdecydowały się na skierowanie sprawy do sądu, który zarządził eksmisję.

Komornik pojawił się w domu zakonnym 8 września tego roku. Woźnicki wcześniej tego dnia opuścił lokal jednak pozostawił go z zamkniętymi drzwiami a sam poszedł na kawę do pobliskiej cukierni. Zapowiadał wówczas, że uda się na pieszą pielgrzymkę do Rzymu, jednak do dzisiaj nie wyruszył w drogę.

KŁOPOTLIWY DUCHOWNY

Były zakonnik wcześniej był znany z obrażania różnych osób. Krytykował między innymi poznańskich salezjanów, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, papieża Franciszka czy Marylę Rodowicz i Beatę Kozidrak. Woźnicki nazwał piosenkarki „podstarzałymi, spróchniałymi matronami”. Ostrzegał również, że uchodźcy z Ukrainy są zagrożeniem dla kraju i chcą okradać i upokorzyć Polaków.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl