Kradł książki w całej Polsce. Ukradł ich setki

Policjanci ze Złotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież drobnych artykułów przemysłowych. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez dwie prokuratury za liczne kradzieże na terenie całego kraju, w tym ponad 100 książek.

Kradł książki w całej Polsce

W poniedziałek, 29 stycznia, policjanci ze Złotowa odebrali zgłoszenie o zatrzymaniu złodzieja przez pracownika miejscowego marketu. Mieszkaniec gminy Złotów nie zapłacił za napój energetyzujący i artykuły przemysłowe. Mundurowi ustalili, że podejrzany kilka dni wcześniej pojawił się w tym samym sklepie. Po sprawdzeniu monitoringu okazało się, że także poprzednim razem ukradł z niego towar.

Funkcjonariusze postanowili więc sprawdzić, czy mężczyzna figuruje w systemach informatycznych. Okazało się, że ma na swoim koncie liczne kradzieże sklepowe. Złodziej był poszukiwany także przez dwie prokuratury za kradzieże książek z różnych księgarni na terenie całej Polski.

Mężczyzna kradł książki w całej Polsce
Mężczyzna kradł książki w całej Polsce / fot. KPP Złotów

Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci odkryli ponad 100 książek pochodzących z sieciowej księgarni. Funkcjonariusze zatrzymali złodzieja i przewieźli do jednostki policji w Złotowie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Podpalił oborę, zginęło ponad 30 zwierząt. Sprawcę namierzył policyjny pies

Źródło: KPP Złotów

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl