Koziołki nadal nie działają. Teraz trykał się Kazimierz Przerwa-Tetmajer [ZDJĘCIA]

Poznańskie koziołki Pyrek i Tyrek nadal nie działają na wieży ratuszowej Starego Rynku w Poznaniu. Zamiast tego turyści mogli oglądać, jak trykały się makiety polityków Kamińskiego i Wąsika, 2Pac i Dr. Dre. Teraz przygotowano makietę Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Zobacz zdjęcia.

Za atrakcję odpowiada ekipa RMF Maxx, która stworzyła alternatywę dla nietykających się koziołków. 24 maja doszło do awarii popularnych koziołków. Mechanizm, który uległ awarii, przewieziono do warsztatu zegarmistrzowskiego w Puszczykowie. Ze względu na skomplikowanie prac, wiek mechanizmu i jego wartość historyczną – naprawa się wydłuża.

– Z przykrością muszę poinformować, że 29 czerwca koziołki nie pojawią się na ratuszowej wieży. W dalszym ciągu nie udało się pokonać problemów, które sprawiają, że jedna z figur się zacina. Najprawdopodobniej koziołki wrócą na wieżę Poznańskiego Ratusza w przyszłym tygodniu – przekazał 28 czerwca, Paweł Oses z Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Ekipa radia RMF Maxx wykorzystała nieobecność koziołków i z okna swojej redakcji, która mieści się w jednej z kamienic na Starym Rynku, wystawia tekturowe wizerunki popularnych postaci. Przechodnie byli już świadkami „trykania się” Mariusza Kamińskiego z Maciejem Wąskiem, Arkadiusza Milika z piłką, a także 2Paca z Dr. Dre.

W czwartek, 4 lipca z okien zobaczyć było można poetę, przedstawiciela Młodej Polski – Kazimierza Przerwę-Tetmajera.

Czytaj też: Tu nie powstanie Strefa Parkowania. Mieszkańcy osiedla oddali głos

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl